petra bogač

Interiérový design a architekturu miluji. Je to moje životní vášeň. Cestuji, čtu a učím se řemesla. Vím, hodně o tom, jak uvést individualitu mých klientů a duši místa, ve kterém žijí do vzájemné harmonie.

Také vím, co potřebuje rodina. Jak zařídit domov, aby byl nejen krásný na pohled, ale také praktický a dobře udržitelný.  

Každý projekt řeším individuálně, zakládám si na osobním přístupu. Na pár dní, týdnů, měsíců se stávám vašim společníkem na cestě k vašemu novému domovu. Na míru jen pro vás,

HLEDÁM SOUVISLOSTI A ZHMOTŇUJI EMOCE

Nemám vyhraněný styl. Inspiruji se místem, lokalitou, individualitou a potřebami mých klientů. Nerada mluvím o trendech, nevěřím v ně. Věřím v poctivé české ruce, španělskou vášeň a italský design.

Věřím, že na každé době bylo něco pěkného. A že i věcem, které na první pohled nejsou krásné a moderní, se dá vdechnout nový život a jedinečný pohled.

Mám ráda protiklady. Jsem žena, ale na schůzky s klienty jezdím na Harleyi. Také nejsem přílišná dekoratérka - polštářkářka. Jsem ráda, když si klienti vnesou do domova své věci, aby neměli pocit, že žijí ve výkladní skříni. 

můj styl

kvalita

kvantita

udržitelnost

dokonalost

vinyl

dřevo

staré

nové

řemeslo

hobbymarket

hodnoty

Jsem velice vděčná, že můžu pracovat s tolika úžasnými klienty, kteří se nebojí otevřít a vtisknout svou individualitu do svého domova. 

Výhodou při spolupráci je, pokud víte, kdo jste, co vás baví a co chcete. A pokud mi důvěřujete. Pak totiž mohou vznikat krásné příběhy a jedinečná místa.

zpět na začátek

reference interiérový design

spolupráce byla výtečná

Přáli jsme si mít dům vkusně a moderně vybavený. Důležitá pro nás byla také praktičnost a snadná údržba. Spolupráce s Petrou byla výtečná. Oceňuji, že nám poradila začít s plánováním ve správný čas. Vždy byla milá a vstřícná, i když to s námi nebylo lehké. 

Už to bude třetí rok, co bydlíme v novém. Žije se nám tu moc dobře. Všechny materiály drží, nic není poničené a vše vypadá jako nové, Líbí se mi, jak je dům přes den vzdušný. A jak útulný je večer díky perfektnímu výběru světel.

Renata Jindráková

petra je skutečný profesionál

Motto, kterým se řídím. Věřím, že nejlépe mě poznáte skrz můj domov. Nakoukněte dovnitř. A nezouvejte se, prosím.Motto, kterým se řídím. Věřím, že nejlépe mě poznáte skrz můj domov. 

lampiÓn Měděný

Realizace Devonská

OPRAVDOVOST - UDRŽITELNOST - FUNKČNOST

na návštěvě U MĚ DOMA

Nakoukněte dovnitř.
A nezouvejte se, prosím.

Baví mě rekonstrukce. Ráda domům a bytům vdechuji nový život a vůni domova. Společně se svými chlapy a zrzavým kocourem bydlím v domě, který je nyní přesně takový, jací jsme my a na nic si nehraje. Nebylo tomu tak vždy.

Dům byl utopený v zástavbě dalších bezduchých domů. Delší dobu jsme cítili, že žijeme v prostředí, které už nereflektuje to, kdo jako rodina a jednotlivci jsme. Nadešel čas na změnu. A tak, jak jsme se změnili my sami, bylo potřeba změnit i prostor, ve kterém žijeme.
  
Do nového domu jsem vtiskla  své profesní zkušenosti a také se toho hodně naučila. Nebylo to jednoduché. Někdy je potřeba zbavit se starých nepotřebných věcí. Rozhodnout se, které věci z minulosti oprášit a které s láskou vyzdvihnout v novém světle. 

"

Domov je pro mě místo,
kde vznikají vzpomínky.

"

Navrhla jsem kompletně celou rekonstrukci. Znala jsem potenciál i omezení domu a měla jsem konkrétní vizi a koncept. Koncept pro mě není prázdný pojem. Je to základní myšlenka, ve které se zrcadlí hodnoty. Máme rádi otevřený prostor, nebojíme se nezvyklých řešení a víme, kdo jsme. 

Nechtěla jsem si v rámci této realizace na nic hrát. Použili jsme metody, postupy a materiály, které prověřil čas. Tvary, které nejsou komplikované, barvy, které nedráždí. Nebáli jsme se ani nových technologií. 

Interiér je pro nás a o nás. Dotváříme ho tím, co nás inspiruje a baví. Ať už je to sklo Bořka Šípka, věšák od TONu, obraz Adama Jílka, sto let starý bankovní trezor nebo synova první hokejka.


Obraz FREEDOM

Miluji obrazy Adama Jílka. Adam používá klasickou výtvarnou techniku, inspiruje mě jeho preciznost v detailu. Zároveň prostřednictvím své tvorby promlouvá o dnešní moderní době a o lidském charakteru.

postel lago

Lago je moje nejoblíbenější značka. Je jiná. Její filozofie spočívá v lehkosti, volnosti bytí, preciznosti a kvalitě. 

Na skvělé se vyplatí čekat a já jsem ráda, že naše třetí postel je konečně ta pravá. 

zrcadlo z továrny

Tohle krásné stylové okno ze staré továrny bylo pečlivě zrenovováno.

Rozbitá, špinavá skla nahradila zrcadla, čímž vzniklo stylové zrcadlo nesoucí filozofii, že každé staré nepotřebné věci je možné vdechnout nový život.

dřevo lago

Líbí se mi myšlenka propojit celý dům společným prvkem. Jedním z nich je tato dřevěná deska od firmy Lago.

Je to překrásný osobitý a kvalitní kus dřeva, který jsem použila také v kuchyni a v koupelně, protože je velmi odolný.

lustr od šípka

Bořek Šípek je pro mě velmi inspirativní osobnost. V jeho práci vidím ujetou jedinečnost a tradiční, precizní zpracování. 

Cítím k němu úctu za to, co dokázal a za to s jakou pokorou pracuje se sklem.

jedinečná stěrka

Stěrku je možné použít všude. Je velice univerzální, pokaždé jedinečná, osobitá a skvěle se kombinuje s jakýmkoliv dalším prvkem v interiéru.

hrázděné zdivo

Hrázděné zdivo je technika tradičních cihlářů, kteří by nikdy nepostavili stěnu špatně.

Jakým směrem mají stěny jít, je staré zajímavé umění zohledňující ducha prostoru i energie, které jím proudí.

vyvýšené patro

Knihovna ve vyvýšeném patře s podlahou z tvrzeného skla byla pro mě zajímavá výzva.

V tomto případě byla nutná spolupráce se statikem, která se ale vyplatila a celkově jsem z výsledku nadšená.

světlo na míru

Světla vytváří v interiéru amosféru. Mají obrovský vliv na to, jak se v místnosti cítíte.

V tomto případě jsem nadšená, že si světlo můžu upravit podle toho, jak mám zrovna náladu.

deska lago

Dřevěná deska od firmy Lago vypadá vždy skvěle. Je také velmi odolná, proto je možné použít ji i v kuchyni.

Navíc, čím je starší, tím, je krásnější a osobitější.

moje helma

Motorkářská helma v naší předsíni nesmí chybět. Není to ale jen dekorace, často jezdím na schůzky na svém Harleyi.

To, že ji mám stále na očích, mi připomíná, ať ctím hodnoty, které si spojuji s jízdou na motorce - volnost, svobodu a vítr ve vlasech.

sedátka z kina

Stará sedátka, která jsem zachránila z kina jsou pro mě znakem toho, že se staré a na první pohled nepotřebné věci mohou proměnit v jedinečnou a praktickou součást interiéru.

podívejte se na 

domovy mých klientů