REALIZACE

byt s výhledem

pro charismatického muže

Věřím, že každý dům či byt může nabízet unikátní detaily a vyjímečná malá místa. V tomto případě to byly niky pro skryté skříně, terasa s krásným výhledem, tajná skrýš a vyjímečná kuchyň. 

V projektu rekonstrukce tohoto Barandovského bytu jsem se rozhodla umocnit jako hlavní motiv právě výhled na Prahu. Velkou roli hrála také praktičnost a pohodlí majitele, který když nelétá po světě, rád tráví společný čas s rodinou a přáteli.

Zadáním byl minimalistický vzdušný byt, který pozvedne umění a obrazy. 


interiér rodinného domu

pro mé přátele

Kompletní interiér velkého rodinného domu s velkou společenskou zónou tvořenou obývacím pokojem, kuchyní a jídelnou, pracovnou s krbem a vinotékou.  Prostor jsme  se rozhodli společně s jeho majiteli v našem návrhu maximálně využít a navrhli v něm několik nestandardních a velkorysých prvků.


geniální dispozice, která stále funguje

Krásný prosluněný byt ve čtvrtém patře bytového domu na Barandově nevyhovoval svou dispozicí ani použitými materiály a vybavením. Nový dispoziční návrh otevřel prostor, spojil kuchyni s obytnou částí tak, aby si i ten kdo tančí u plotny užíval výhled na hlavní město, hosty i atmosféru na skvěle rozjetém věčírku.

Dvě ložnice pak mají klid a soukromí za novými bezfalcovými dveřmi, které se ztracejí ve stěnách a jsou téměř neviditelné. Na podlaze jsou kvalitní dubová olejovaná prkna. Původní buková okna se nehodila, došlo na jejich repas a nové stínění.

Protože je byt opravdu slunný, instalovali jsme nově klimatizaci, která je ale skryta v knihovně. Tam má dostatek prostoru pro svou funkčnost, ale nekazí celkový dojem z prostoru. Všechen nábytek byl vyroben na míru. Vyjímkou je kuchyňský ostrůvek, který pochází z mého oblíbeného LAGA. Je elegantní, neokoukaný a hlavně funkční. Ráno se snídaně servíruje na baru. Jídelní stůl se umí prodloužit až pro 10 hostů a na sedačce/nesedačce je možné sednout si podle nálady čelem k městu nebo k televizi. V případě potřeby se na pohovce pohodlně vyspí další dva lidé.

Majitel bytu je velký hostitel a gurmán nejen co se pití a jídla týká. Má rád umění a obrazy. Proto jsem stěny bytu nechala bílé. Obrazy udělají své a směrovatelná přisazená světla náladu jen podpoří.

Velkorysost hlavního obytného prostoru podtrhují vestavěné úložné skříně se zrcadly. Jejich odraz vás vrací zpět do prostoru, a přesto může energie proudit dál.

V ložnici jsem pak řešila atypické zkosení stěn. Dispozičně jsem jim přizpůsobila umístění postele. Za jejím čelem tak vznikl potřebný úložný prostor. Postel samotná dostala dynamiku (a spí se tam prý krásně).

maximálně využitý prostor se zajímavými prvky

Investoři, dnes už moji přátelé, mě oslovili s žádostí o návrh interiéru již v době, kdy byl projekt ve fázi dokumentace pro stavební povolení. To je skvělé načasování, protože tímto způsobem mohou být všechny prodiskutované návrhy pohodlně a včas zařazeny do prováděcí dokumentace. 

Manželé sami si v průběhu stavby vytvořili svůj malý soukromý projekt a mně tak s radostí přibyl i návrh dětského pokojíku pro malou slečnu.

V interiéru jsem pracovala s kamenem na podlaze, betonovými stěrkami v koupelnách, nábytkem na míru i s designovými světly. Je opravdu radost pracovat s klienty, kteří vyznávají české skláře. Lahve ve výklenku jsou od mé oblíbené firmy Lasvit.

O tento výklenek byl v průběhu realizace velký boj. Ve výběrovém řízení bylo v plánech akvárium nebo krb. Ten jsme ale nakonec umístili v pánské pracovně.

Šatny rodičů byly opět na míru jejich potřebám. Stavěl je již léty prověřený truhlář Míra. Moc ráda s ním spolupracuji. Před každou realizací společně připravujeme detailní výrobní dokumentaci k odsouhlasení zákazníkovi tak, aby bylo vše perfektní.

JACK KEROUAC ROMÁN NA CESTĚ

Motto, kterým se řídím. Věřím, že nejlépe mě poznáte skrz můj domov. Nakoukněte dovnitř. A nezouvejte se, prosím. Motto, kterým se řídím. Věřím, že nejlépe mě poznáte skrz můj domov. Nakoukněte dovnitř. A nezouvejte se, prosím. Motto, kterým se řídím. Věřím, že nejlépe mě poznáte skrz můj domov. Nakoukněte dovnitř. A nezouvejte se, prosím. Motto, kterým se řídím. Věřím, že nejlépe mě poznáte skrz můj domov. Nakoukněte dovnitř. A nezouvejte se, prosím. Motto, kterým se řídím. Věřím, že nejlépe mě poznáte skrz můj domov. Nakoukněte dovnitř. A nezouvejte se, prosím. Motto, kterým se řídím. Věřím, že nejlépe mě poznáte skrz můj domov. Nakoukněte dovnitř. A nezouvejte se, prosím. 

Motto, kterým se řídím. Věřím, že nejlépe mě poznáte skrz můj domov. Nakoukněte dovnitř. A nezouvejte se, prosím. Motto, kterým se řídím. Věřím, že nejlépe mě poznáte skrz můj domov. Nakoukněte dovnitř. A nezouvejte se, prosím. Motto, kterým se řídím. Věřím, že nejlépe mě poznáte skrz můj domov. Nakoukněte dovnitř. A nezouvejte se, prosím. Motto, kterým se řídím. Věřím, že nejlépe mě poznáte skrz můj domov. Nakoukněte dovnitř. A nezouvejte se, prosím. 

Motto, kterým se řídím. Věřím, že nejlépe mě poznáte skrz můj domov. Nakoukněte dovnitř. A nezouvejte se, prosím. Motto, kterým se řídím. Věřím, že nejlépe mě poznáte skrz můj domov. Nakoukněte dovnitř. A nezouvejte se, prosím. Motto, kterým se řídím. Věřím, že nejlépe mě poznáte skrz můj domov. Nakoukněte dovnitř. A nezouvejte se, prosím. Motto, kterým se řídím. Věřím, že nejlépe mě poznáte skrz můj domov. Nakoukněte dovnitř. A nezouvejte se, prosím. 


pojďme probrat vaše přání