KONCEPT, TRENDY A SEN O REKONSTRUKCI

KONCEPT JE DŮLEŽITÝ

Koncept vůbec není prázdný dojem. Naopak - je nesmírně důležitý. V konceptu, základní myšlence, by se měly zrcadlit hodnoty a životní styl obyvatel bytu nebo domu. Při své práci mám nastražené uši a oči - vnímám vás jako celek i jednotlivě. Všímám si i těch prostých interních věcí, které každého odlišují i sbližují v různých životních fázích. 

Jeden má rád minimalismus a druhý starožitný nábytek. Kdo kdy řekl, že je starožitný nábytek špatný? Mým úkolem je ho vkusně a s mírou zakomponovat do interiéru, tak aby to ladilo i v minimalistickém prostoru. 

Doba se mění, nic není stálé. Mění se i potřeby každého z nás, každého člena rodiny. Hledáme prožitky, chceme volně dýchat a růst - to vše by se mělo odrazit do našich interiérů, do prostoru, který nás obklopuje. Dobře navržený prostor by nás měl podporovat v tom, abychom se stávali tím, kým jsme. 

OVLIVŇUJÍ NÁS TRENDY NEBO NE?

Současný skandinávský trend je jistota - světlé neutrální tóny a dub. Nedá se moc, co pokazit. Co se ale trochu odvázat? Co být odvážní? Nejen v jednom kusu nábytku nebo v doplňcích. Je jedno, co se děje v Miláně, v Paříži nebo v Londýně. Je jedno, jestli nosí někdo ke kožichu gumáky. Je to každého věc - tak přistupuji k zařizování interiérů. 

Jde o to zkombinovat na první pohled nespojitelné a cítit se v prostoru dobře. Média jsou mocná. Je ale důležité všímat si prostých věcí kolem sebe a hlavně toho, co doopravdy potřebujeme. Kopírujme, hledejme trendy a vzory - ale buďme sví, hledejme v nich sebe a proč nás oslovují.

SEN O REKONSTRUKCI

Proto mě tak přitahují rekonstrukce - záchrany prostorů s duší. V mém příápadě se snad sen brzy zhmotní - v chaloupce v horách. Těším se, až použiji staré trámy, opískuji žulový sklep, otevřu krov a vyzdvihnu klenby v koupelně. Za rok vás pozvu na návštěvu.

podívejte se na domovy mých klientů