UMĚNÍ DĚLÁ INTERIÉR

Jak se to říká "řekni mi co jíš, a ti povím jaký jsI", něco podobného mě napadá v souvislosti s tématem umění v dnešních interiérech.

Hodnota každého díla ať už někdo řekl, že je uměním nebo není, je jiná pro každého z nás. Obrazy, sochy, instalace jsou individuality stejně jako my sami. Umění je i fotka, kterou někdo vyfotil, vytiskl na plátno, papír a teď visí v ložnici. Věřím, že už od dob antických mistrů, vlastně ještě dřívě v jeskyních, se lidé rádi obklopovali malbami. 

Cokoli si do domova pověsíme nebo postavíme vypovídá o nás - o tom, kdo jsme, jak přemýšlíme, jak se cítíme. Umění je hodnota, do které v neposlední řadě investujeme.

Byli jste někdy na aukci umění? Zvláštní svět, ale krásný. 

Úplně jinou, novou hodnotu pro vás bude mít obraz, když budete mít to štěstí a potkáte se s jeho autorem. Stějně jako jsem se potkala já s Adamem Jílkem nebo panem Bořkem Šípkem.

Velmi si vážím práce českých sklářů. Byli jste se někdy podívat, jak se fouká sklo a jaká je to dřina? Každý doušek vína z takové sklenice pak chutná jinak.

Nejen sochy, obrazy a grafiky můžeme považovat za umění, ale i samotné kusy nábytku – židle a křesílka - jsou jedinečné kousky. Moderní design a klasické starožitnosti stojí vedle sebe v perfektní symbióze.

Od místa přeplněného uměním asi neočekáváte domácí útulnost, ale je právě na nás designerech a architektech, abychom interiéry dovedli k dokonalosti a vytvořili jedinečný domov s výjimečnou atmosférou. 


Navštivte web MgA.Adama Jílka ZDE.

podívejte se na domovy mých klientů